недеља, 8. фебруар 2015.

О Исламу у Европи

О Исламу у Европи


Варг Викернес
Изворни текст
Многи Европљани виде ислам као претњу и због отога се бацају у наручје силе коју виде као једину алтернативу, зване хришћанство. Одједном почињу да причају о “нашим традиционалним хришћанским вредностима” и “нашем хришћанском културном наслеђу” итд., одбацјући ислам као имигрантску религију – и претњу.
У стварности и хришћанство је имигрантска религија – и претња нашим традиционалним европским вредностима и културном наслеђу. Хришћанство је превладало Европом отприлике од 500. до 1300., замењујући нашу европску религију (тако нам је речено…).
Сада, замислите да је ислам превладао овде у Европи, да смо сви постали муслимани, као што смо једном (наводно) постали хришћани.
Затим, после неког времена, рецимо хиљаду година, неко створи нову религију на Средњем истоку и одједном би сви Европљани почели да говоре о “нашим традиционалним муслиманским вредностима” и “нашем исламском културном наслеђу”… Бранили би ислам од ове нове претње, баш као што хришћани данас бране хришћанство (да: они не бране Европу, већ хришћанство) од ислама.
Мислим да би наши преци, који су се борили, убијали и умирали, бранећи Европу и нашу религију (тзв. “паганизам”), од хришћана и њихове стране религије, одмахивали главом у очају, видећи како данашњи Европљани пригрљују хришћанство, као “нашу” религију и најбољу алтернативу исламу.
Какву разлику прави то што ословљавате страног “Бога” кога обожавате, Јехова или Алах? Какву разлику прави то што је твој “спасилац” неки јевреј побуњеник или неки арапски пророк? У сваком случају то је страна религија, страна твојој европској природи.
Ми нисмо “хришћани” или “муслимани”. Ми смо Европљани и имамо наше сопствено културно наслеђе. Наше сопствене вредности. Наше сопствене законе. Наше сопствене идеале. Нашу сопствену религију.
Све стране религије су нама и нашем европском духу стране. А и хришћанство и ислам су стране религије.
Слава Европским божанствима! Слава и Радост!
solhverv

https://thecallofthule.wordpress.com/

Нема коментара:

Постави коментар